5 Aralık 2011 Pazartesi

YENİ YILA KOKUNLA DAMGA VUR!

YENİ YILDA KOKUNLA YENİ BİR SEN YARAT!


''Tarihte koku, insanları etkileme konusunda o kadar önemlidir ki 12. yüzyılda Mısır Kraliçesi olan Cleopatra, güzel bir kadın olmamasına rağmen Mısır rahiplerine hazırlattığı kokularla döneminde nam salmış, gülün de içinde bulunduğu esanslarla büyük bir etki meydana getirmiştir.


Babil ve Çin'de de kraliçeler çekici bulunmak için gül ve zambak kullanmışlardır.''

YIL 2012...........

Burnumuzun aracılığı ile algıladığımız kokuların bizi ne kadar etkilediğini biliyor muydunuz?
Biliyorsunuz beynimize en hızlı ulaşımı sağlayan yollardan birisi burnumuzdur. Burun yolu ile alınan ilaçlar, içilen ya da kana zerk edilme yönteminden çok daha hızlı bir biçimde beyne ulaşır ve etkisini gösterir.


Bu nedenle burun yolu ile alınan kokular da aynı şekilde hızlı bir biçimde beynimizi etkileyecektir. 
Bütün bu bilgilerin ışığında geliştirilen ‘‘Aroma Terapi’’ yurt dışında son derece yaygın hale gelmiş bulunuyor. Ve her geçen gün kokuların sırları üzerinde çalışılmaya devam ediliyor. Ayrıca ülkemizde de hem bu bitkisel yağların şifalı özellikleri (Herkes tarafından bilinmese de) biliniyor ve kullanılıyor.

Bu kokulara bir kaç örnek;

Tatlı kokusu: Kişinin çalkantılı duygularına dinginlik verir. Güven duygusunu yükselterek kendinizi duygularınızın akışına bırakabilmenizi sağlar.

Sandal ağacı: Özellikle uzak doğuda bilinen ve kullanılan bu kokunun cinsel enerjiyi arttırdığı düşünülmektedir. Aynı zamanda hayal gücünü de yükseltmektedir. 

Günlük: Bir takım insanların olumsuz düşüncelerinden kaynaklanan kirli enerjiyi temizler. Kişi üzerinde ve evin içinde sükuneti sağlar. Şuur değişikliği meydana getirir. Gül: Aşk, muhabbet sevgi duygusunu yükseltir. Kişiler arasında duygusal çatışmaları ve çalkantıları dinginleştirir. 

Yılang-yılang: Cinsel isteği yükseltir. Bununla birlikte kişinin duyuları keskinleşir ve bu duyularının farkına varmasını sağlar. 

Limon: Rahatlatıcı bir etkisi vardır. Sinirleri gevşetir, ferahlık verir. 

Yasemin: Mistik duyguları harekete geçirir duyuların artmasına ve kişilerin birbirlerini anlamasına yardımcı olur. 

Ve daha bir çok çeşitli kokular insanın şuurunu etkileyerek, farklı haller içerisine girmesine neden olmaktadır. 

Örneğin, bir takım korkuların girerilmesi, hafızanın canlanması kişileri etkilemek için farklı kokulardan yararlanılmaktadır. 

Lavanta: Erkeklerin üzerinde daima cinsel gücü uyarıcı bir etkisi vardır. Şifa verici ve temizleyici olarak da kullanılır. 

Papatya: İnsanın içini hoş bir sevinçle doldurur. Saf duyguları harekete geçirir

Cadde365 yılbaşına özel fırsat ürünlerinden sizin için seçtiklerimize bir göz atın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder