9 Ocak 2012 Pazartesi


Kişinin kıyafetine uygun takı seçimi


Kıyafetimize uygun takı seçerken öncelikle gideceğimiz yere dikkat etmeliyiz. Gideceğimiz yere göre takacağımız takıyı seçmeliyiz. Gece davetine mi gidilecek günlük olarak takılacak bir aksesuarımı yoksa bir doğum gününde mi takılacak bunları göz önünde bulundurmalıyız. Gideceğimiz yer belli ise mesela bir iş toplantısına gidiliyorsa çok gösterişten iddiadan uzak sade küçük taşlar inciler çok detaylı olmayan takılar kullanılabilir.


 Gece yemekler de veya davetlerde taşlı takılar değerli taşlar kullanılabilir. İnciden yapılmış şık bir kolye çok özel bir davet için çok şık durabilir. Değerli taşlar kullanılırken giydiğimiz kıyafetlere çok dikkat etmeliyiz. Eğer çok açık bir kıyafet giyecekseniz traples bir kıyafet giyilecekse göğüs dekoltesi çok şık bir kolye ile süslenebilir. 

Ya da çok uzun küpeler sallantılı şık kolyeler ile süslenebilir. Bunun dışında arkadaş toplantılarında gündelik dışarı gezmelerinde günlük yaşantılarda daha sade daha rahat kolyeler takılar tercih edilebilir. yada gösterişli takılar kişinin zevkine göre tercih edilebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder